Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


[Пол Коннертон. Як суспільства пам’ятають. — К., 2004. — 184 с.]

‹‹   Попередня     Головна     Наступна





Пол КОННЕРТОН

ЯК СУСПІЛЬСТВА ПАМ’ЯТАЮТЬ


Київ — 2004



ЗМІСТ


Передмова перекладача . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6

Слово подяки . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 14

Вступ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 15

1. Соціальна пам’ять . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 21

2. Церемонії вшанування пам’яті . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 70

3. Тілесні практики . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 114

Примітки . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 161

Предметний покажчик . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 173

Покажчик імен . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 177








Коннертон, Пол. Як суспільства пам’ятають / Пер. з англ. С. Шліпченко. — К: Ніка-Центр, 2004. — 184 с. — (Серія «Зміна парадигми»; Вип. 7). — ISBN 966-521-162-5 (Серія «Зміна парадигми»). — ISBN 966-521-300-8 (Ніка-Центр).

Книжка видатного американського вченого Пола Коннертона «Як суспільства пам’ятають» належить до такої мало знаної на українських академічних теренах царини, як культурна антропологія. Вона є фундаментальним внеском до розвитку теми соціального виміру пам’яті, ставши свого роду відкриттям і для антропологів, і для тих, хто займається соціальними теоріями. Центральною концепцією Коннертона постає концепція «пам’яті-звички». Саме крізь призму цієї «пам’яті-звички», пам’яті тіла пропонується подивитися, як інтер’єризується пам’ять, стаючи основою соціального-культурного-політичного безсвідомого. Головна проблема, яку ставить дослідник, полягає в тому, щоб з’ясувати: в який спосіб пам’ять груп підтримується та передається наступним поколінням? Відповідаючи на це запитання, Коннертон веде свій аргумент крізь три головних напрямки: структури соціальної пам’яті, церемонії вшанування пам’яті та пам’ять тіла — тілесні практики й техніки тіла.

Розрахована на культурних антропологів, істориків, філософів, соціологів та історики мистецтва, а також студентів і викладачів зазначених спеціальностей. Українською перекладена вперше.

Paul Connerton. How Societies Remember.













‹‹   Попередня     Головна     Наступна


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . )



 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.