Опитування про проект правопису на сайті Ізборник                                        


[Пол Коннертон. Як суспільства пам’ятають. — К., 2004. — 184 с.]

‹‹   Попередня     Головна     Наступна

Пол КОННЕРТОН

ЯК СУСПІЛЬСТВА ПАМ’ЯТАЮТЬ


Київ — 2004ЗМІСТ


Передмова перекладача . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6

Слово подяки . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 14

Вступ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 15

1. Соціальна пам’ять . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 21

2. Церемонії вшанування пам’яті . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 70

3. Тілесні практики . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 114

Примітки . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 161

Предметний покажчик . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 173

Покажчик імен . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 177
Коннертон, Пол. Як суспільства пам’ятають / Пер. з англ. С. Шліпченко. — К: Ніка-Центр, 2004. — 184 с. — (Серія «Зміна парадигми»; Вип. 7). — ISBN 966-521-162-5 (Серія «Зміна парадигми»). — ISBN 966-521-300-8 (Ніка-Центр).

Книжка видатного американського вченого Пола Коннертона «Як суспільства пам’ятають» належить до такої мало знаної на українських академічних теренах царини, як культурна антропологія. Вона є фундаментальним внеском до розвитку теми соціального виміру пам’яті, ставши свого роду відкриттям і для антропологів, і для тих, хто займається соціальними теоріями. Центральною концепцією Коннертона постає концепція «пам’яті-звички». Саме крізь призму цієї «пам’яті-звички», пам’яті тіла пропонується подивитися, як інтер’єризується пам’ять, стаючи основою соціального-культурного-політичного безсвідомого. Головна проблема, яку ставить дослідник, полягає в тому, щоб з’ясувати: в який спосіб пам’ять груп підтримується та передається наступним поколінням? Відповідаючи на це запитання, Коннертон веде свій аргумент крізь три головних напрямки: структури соціальної пам’яті, церемонії вшанування пам’яті та пам’ять тіла — тілесні практики й техніки тіла.

Розрахована на культурних антропологів, істориків, філософів, соціологів та історики мистецтва, а також студентів і викладачів зазначених спеціальностей. Українською перекладена вперше.

Paul Connerton. How Societies Remember.

‹‹   Попередня     Головна     Наступна


Опитування сайту «Ізборник»:

Веб-опитування про проект правопису:   Українська національна комісія з питань правопису підготувала проект нової редакції Українського правопису, громадське обговорення якого триватиме до 15 вересня 2018 року. На розгляд громадськості були винесені нові правила передачі деяких власних і загальних назв, відмінювання, написання слів з великої букви, правопис іменників з числівником пів та ін. Ваші відповіді допоможуть оцінити суспільне ставлення до чинної мовної норми та запропонованих змін. Опитування )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.