Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


Попередня         Головна         Наступна

АВТОРИ «УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ»Усі автори «Української культури» були визначними вченими у різних галузях українознавства. Деякі з них мали різносторонні обдарування, а такі дослідники, як Дмитро Чижевський, Володимир Січинський, Дмитро Дорошенко, користувалися світовою славою. Дмитро Антонович, Олександр Лотоцький, Дмитро Дорошенко відігравали визначну роль у громадсько-політичному житті України кінця XIX — першого двадцятиліття XX ст. Однак через те що всі автори лекцій були емігрантами, на Україні їхні імена, діяльність, художній та літературно-науковий доробок замовчувалися. Вони і зараз майже невідомі пересічному читачеві. Разом із тим ці вчені складають золотий інтелектуальний фонд України. Це зумовило необхідність подати біографічні довідки про кожного з авторів книги, згадати їхні основні наукові здобутки.

На жаль, біографічні нариси не рівнозначні за повнотою, обсягом і вичерпаністю матеріалів. Це пов’язано з наявністю чи відсутністю спеціальних праць, архівних документів, повних бібліографій конкретних вчених, їхніх опублікованих мемуарів тощо. В одних випадках довідки досить повні і оперті на кількатомові спогади, численні опубліковані та архівні матеріали; в інших — це нариси, які охоплюють лише основні етапи життя та діяльності вчених. Нарешті, ряд довідок дуже короткі за обсягом і фактичним змістом, що зумовлене майже повною відсутністю чи недоступністю матеріалів.

Біографічні нариси розташовані за абеткою прізвищ авторів і містять біографічну довідку, вислід місцезнаходження особистого архіву, відомості про бібліографію.

При написанні даних нарисів були використані численні матеріали, надані нам Марком Антоновичем, якому складаємо щиру подяку.

    Дмитро Антонович

    Василь Біднов

    Дмитро Дорошенко

    Олександр Лотоцький

    Симон Наріжний

    Степан Сірополко

    Володимир Січинський

    Дмитро Чижевський

    Андрій Яковлів

Попередня         Головна         Наступна


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . ) 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.