Опитування про проект правопису на сайті Ізборник                                        


Головна сторінка


ЕТИМОЛОГІЧНИЙ СЛОВНИК
УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ Я. РУДНИЦЬКОГО

AN ETYMOLOGICAL DICTIONARY OF THE UKRAINIAN LANGUAGE by J. RUDNYC'KYJAn Etymological Dictionary of the Ukrainian Language: 2 Vols. / By Jaroslav B. Rudnyc'kyj. — Winnipeg-Ottawa, 1962-82.
Етимологічний словник української мови: У 2-х т. / Укл. Ярослав Рудницький. — Вінніпеґ-Оттава, 1962-82.

Volume I: A — G (А — Ґ). — Winnipeg: Ukrainian free Academy of Sciences, 1972. — LXXXVI + 968 с.
ЗАВАНТАЖИТИ ФАЙЛ (DjVu, ~7.2M)Volume II: Д — Ь. — Ottawa: Ukrainain Mohylo-Mazepian Academy of Sciences, 1982. — 1128 с.
ЗАВАНТАЖИТИ ФАЙЛ (DjVu, ~10M)Доповнення. Скорочення, використані у словнику.
ЗАВАНТАЖИТИ ДОПОВНЕННЯ (DjVu, ~80K)Це перший друкований етимологічний словник української мови Ярослава Рудницького, що виходив англійською мовою окремими випусками з 1962 до 1977 року (вип. 1-16 на літери А-Ж), які згодом були перевидані у двох томах з додатком авторських робочих матеріалів на решту літер. Перший том словника містить слова на літери А—Ґ, другий — на літери Д—Ж та опубліковані на правах рукопису слова на З-Ь. Кожне гасло будується за однією формулою: слово кирилицею, його літературні й діалектні різновиди, семантика, синоніми та переклад англійською мовою, порівняння з відповідниками в інших мовах, вичерпна історія слова. До словника включено значну кількість запозичень різного часу, етноніми, топоніми та власні імена.
Для філологів широкого профілю, мовознавців, фахівців з історії української та інших слов'янських мов.Див. також: Етимологічний словник української мови ТТ.1-6

формат djvuОпитування сайту «Ізборник»:

Веб-опитування про проект правопису:   Українська національна комісія з питань правопису підготувала проект нової редакції Українського правопису, громадське обговорення якого триватиме до 15 вересня 2018 року. На розгляд громадськості були винесені нові правила передачі деяких власних і загальних назв, відмінювання, написання слів з великої букви, правопис іменників з числівником пів та ін. Ваші відповіді допоможуть оцінити суспільне ставлення до чинної мовної норми та запропонованих змін. Опитування )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.