Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


[Філософська думка в Україні: Біобібліографічний словник. — К., 2002. — С. 70.]

Попередня     Головна     Наступна

ЄПІФАНОВИЧ Сергій Леонтійович (15/27.10.1886 — 15.09.1918) — богослов. Народився у м. Новочеркаську Донської губ. в родині викладача семінарії. Навчався у Новочеркаському духовному училищі (1896 — 1900), Донській духовній семінарії (1900 — 06) та КДА (1906 — 10). У 1910 — 11 pp. — професорський стипендіат КДА по каф. історії давньої церкви. З серпня 1911 — в. о. доцента каф. патрології. Магістр богослов’я (1917).

Недовга, але напружена й плідна наукова діяльність Є. особливо увиразнює ґрунтовність і значущість доробку київських духовно-академічних мислителів у вивченні патристичної спадщини як витоку не лише богословської, а й філос. православної традиції. Здійснене Є. фундаментальне дослідження спадщини Максима Сповідника оцінюється сучасними фахівцями як «класична праця з патрології, що робить честь не лише російській, а й усій світовій церковно-іст. і богословській науці» й належить до «шедеврів наукової прози». Водночас твори Є., ґрунтовані на ретельному аналізі першоджерел, містять значний матеріал до історії патристичної філософії.Твори Є.: Преп. Максим Исповедник и византийское богословие. — К., 1915 (перевид. — М., 1996); Материалы к изучению жизни и творений преп. Максима Исповедника. — К., 1917.М. ТкачукПопередня     Головна     Наступна


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . ) 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.