Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


[М. Грушевський. Історія України-Руси. Том I. Розділ VIII.]

Попередня     ТОМ I     Наступна

ТОМ I

Розділ VIII. Від Олега до Святослава
Часи Олега:


Традиція про Олега; похід на Візантию, русько-візантийські умови, Русь у візантийськім війську; походи на каспійське побереже, билини про Вольгу й похід на Індийське царство, кінець Олега.
Ігор і Ольга:


Традиція про Ігоря, війни з Уличами та Деревлянами, похід на Візантию, трактат 944 р. і другий похід Повісти; похід на каспійське побереже, уклад держави за Ігоря і характеристика його; хронольоґія.


Реґентство Ольги: Олег і Ольга в традиції, деревська війна, леґенди Повісти і сучасні відгомони, подорож до Царгорода — лїтописне оповіданнє, її охрещеннє, побут в Царгородї по візантийським звісткам, літописні спомини, посольство до Отона, хронольоґічні дані, внутрішня дїяльність.
Святослав:


Характеристика Святослава в традиції, східнї походи, війни з Вятичами, погром Хозарії, війна на Подоню, „Уривки Газе“, упадок Хозарії, русько-печенїзькі відносини.


Болгарська справа. пропозиція Візантиї Святославу, перша болгарська війна, Святослав у Київі і смерть Ольги, подїл руських волостей, друга болгарська війна, полїтика Цимісхія, русько-візантийська війна 971 р., облога Доростола, згода, справа Печенїгїв, смерть Святослава.Попередня     ТОМ I     Наступна

[М. Грушевський. Історія України-Руси. Том I. Розділ VIII.]


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . ) 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.