Опитування про проект правопису на сайті Ізборник                                        


[М. Грушевський. Історія України-Руси. Том I. Розділ VIII.]

Попередня     ТОМ I     Наступна

ТОМ I

Розділ VIII. Від Олега до Святослава
Часи Олега:


Традиція про Олега; похід на Візантию, русько-візантийські умови, Русь у візантийськім війську; походи на каспійське побереже, билини про Вольгу й похід на Індийське царство, кінець Олега.
Ігор і Ольга:


Традиція про Ігоря, війни з Уличами та Деревлянами, похід на Візантию, трактат 944 р. і другий похід Повісти; похід на каспійське побереже, уклад держави за Ігоря і характеристика його; хронольоґія.


Реґентство Ольги: Олег і Ольга в традиції, деревська війна, леґенди Повісти і сучасні відгомони, подорож до Царгорода — лїтописне оповіданнє, її охрещеннє, побут в Царгородї по візантийським звісткам, літописні спомини, посольство до Отона, хронольоґічні дані, внутрішня дїяльність.
Святослав:


Характеристика Святослава в традиції, східнї походи, війни з Вятичами, погром Хозарії, війна на Подоню, „Уривки Газе“, упадок Хозарії, русько-печенїзькі відносини.


Болгарська справа. пропозиція Візантиї Святославу, перша болгарська війна, Святослав у Київі і смерть Ольги, подїл руських волостей, друга болгарська війна, полїтика Цимісхія, русько-візантийська війна 971 р., облога Доростола, згода, справа Печенїгїв, смерть Святослава.Попередня     ТОМ I     Наступна

[М. Грушевський. Історія України-Руси. Том I. Розділ VIII.]


Опитування сайту «Ізборник»:

Веб-опитування про проект правопису:   Українська національна комісія з питань правопису підготувала проект нової редакції Українського правопису, громадське обговорення якого триватиме до 15 вересня 2018 року. На розгляд громадськості були винесені нові правила передачі деяких власних і загальних назв, відмінювання, написання слів з великої букви, правопис іменників з числівником пів та ін. Ваші відповіді допоможуть оцінити суспільне ставлення до чинної мовної норми та запропонованих змін. Опитування )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.