Опитування про проект правопису на сайті Ізборник                                        


[М. Грушевський. Історія України-Руси. Том II. Розділ I.]

Попередня     ТОМ II     Наступна

ТОМ II

Розділ I. Ярослав.

Вступне слово


Вступні уваги про процес розкладу давньої руської держави


Смерть Володимира й питаннє про спадщину; джерела для сих подїй; кандидатура Бориса; смерть його й иньших Володимировичів; виступленнє Ярослава; похід на Київ; війна з Болеславом; другий похід Ярослава; кінець Сьвятополка; історична і поетична традиція сих війн.


Війни Ярослава з Брячиславом і Мстиславом; Листвинська битва; подїл Володимирової спадщини. Приверненнє західнїх земель і участь Руси в польських справах. Північні війни. Печенїги. Смерть Мстислава.


Внутрішня дїяльність Ярослава; волости його синів; укріпленнє і залюдненнє полудневого погранича. Заграничні зносини — з Нїмеччиною, з Скандинавією, з Франциєю й Угорщиною, з Візантиєю; останнїй похід на Царгород.


Законодатна дїяльність Ярослава, культурні заходи: монастирі, осьвіта і церковні справи; будівництво; монета. Смерть Ярослава; подїл його спадщини.Попередня     ТОМ II     Наступна

[М. Грушевський. Історія України-Руси. Том II. Розділ I.]


Опитування сайту «Ізборник»:

Веб-опитування про проект правопису:   Українська національна комісія з питань правопису підготувала проект нової редакції Українського правопису, громадське обговорення якого триватиме до 15 вересня 2018 року. На розгляд громадськості були винесені нові правила передачі деяких власних і загальних назв, відмінювання, написання слів з великої букви, правопис іменників з числівником пів та ін. Ваші відповіді допоможуть оцінити суспільне ставлення до чинної мовної норми та запропонованих змін. Опитування )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.