Опитування про проект правопису на сайті Ізборник                                        


[М. Грушевський. Історія України-Руси. Том II. Розділ III.]

Попередня     ТОМ II     Наступна

ТОМ II

Розділ III. Упадок Київа.

Загальні уваги — ріжні стадії в процесї упадку Київа; упадок Поднїпровя; відокремленнє і розклад земель.


Заповіт Мономаха і його виконаннє; роздїл між Мономаховичами через справу київського стола; переходи Переяслава з рук до рук; участь Ольговичів і їх походи; смерть Ярополка; страти Мономаховичів: Полоцьк і Новгород.


Вячеслав у Київі і похід Всеволода Ольговича. Полїтика Всеволода; компроміс із Мстиславичами; галицькі походи; Всеволод віддає Київ Ігорю; заграничні звязки; відносини київської громади до Всеволода.


Смерть Всеволода. Ігор і Кияне. Похід Ізяслава Мстиславича; Ізяслав у Київі; претензії Вячеслава. Виступ Юрия; союзи князїв і участь заграничних держав, участь земель. Початок боротьби, рух у Київі, Кияне забивають Ігоря; лїтературне обробленнє сього епізоду. Справа Ростислава Юриєвича; перший похід Юрия; переговори під Переяславом. Юрий у Київі вперше. Волинська війна. Ізяслав вертає до Київа; другий похід Юрия; Юрий у Київі вдруге; похід Ізяслава 1151 р.; Ізяслав у Київі в третє. Компроміс з Вячеславом; війна 1151 р., оборона Київа і битва на Перелетовім полї; капітуляція Юрия і дальші даремні заходи його. Галицькі походи Ізяслава, його смерть.


Ростислав у Київі і погром Мстиславичів. Ізяслав Давидович і Юрий; половецька справа; смерть Юрия. Ізяслав Давидович вдруге в Київі; Іван Берладник і справа галицького стола. Ростислав вдруге в Київі. Останнїй похід Ізяслава Давидовича і його смерть. Відокремленнє земель Переяславської, Туровської і Волинської.


Полїтичні відносини в 1160-х роках, половецька справа. Новий полїтичний центр на півночи; полїтика Андрія Юриєвича. Смерть Ростислава; Мстислав Ізяславич і інтриґи князїв; охоронні експедиції; конфлїкт між князями. Похід на Київ і погром 1169 р. Ростиславичі і Андрій, їх конфлїкт і другий похід Андрія на Київ, 1173 р.; Ярослав Ізяславич; смерть Андрія й упадок суздальського впливу. Боротьба за Київ Ростиславичів і Ольговичів; пляни Сьвятослава Всеволодича; компроміс Рюрика і Сьвятослава Всеволодича. Відносини уставлені компромісом 1180 р.


Полїтична ситуація в 1180-х рр.; половецька справа; боротьба з Половцями в 1180-х і 1190-х рр.


Смерть Сьвятослава, Рюрик у Київі; інтриґа Всеволода Суздальського; конфлїкт Рюрика з Романом волинським і Ольговичами. Роман в Галичинї; пляни Ольговичів; зміни в полїтичній ситуації. Похід Романа на Київ; другий погром Київа, смерть Романа.


Смерть Романа і боротьба за його спадщину; усьпіхи Ольговичів, боротьба за Київ, компроміс з Рюриком.


Смерть Всеволода суздальського і иньші зміни в полїтицї; війна 1212 р. і ситуація по нїй. Мстислав Удатний і боротьба за Галичину. Перший прихід Монґолів, битва на Калцї. Полїтична ситуація в 1230-х рр.; боротьба за Київ і Галич; кампанїя 1234/5 р.; зміни князїв у Київі. Другий прихід Монґолів; облога Київа, похід на захід, ситуація в 1240-х рр.; останнї київські князї.Попередня     ТОМ II     Наступна

[М. Грушевський. Історія України-Руси. Том II. Розділ III.]


Опитування сайту «Ізборник»:

Веб-опитування про проект правопису:   Українська національна комісія з питань правопису підготувала проект нової редакції Українського правопису, громадське обговорення якого триватиме до 15 вересня 2018 року. На розгляд громадськості були винесені нові правила передачі деяких власних і загальних назв, відмінювання, написання слів з великої букви, правопис іменників з числівником пів та ін. Ваші відповіді допоможуть оцінити суспільне ставлення до чинної мовної норми та запропонованих змін. Опитування )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.