Опитування про проект правопису на сайті Ізборник                                        


[М. Грушевський. Історія України-Руси. Том II. Розділ V.]

Попередня     ТОМ II     Наступна

ТОМ II

Розділ V. Чернигівщина й Переяславщина

Сїверяне, їх територія; старі центри, їх історія до Ярославового подїлу; відносини до Київа. Радимичі і Вятичі.


Чернигівщина: її відокремленнє, її територія і границї; Посемє. Змагання чернигівських князїв, боротьба за Київ, емуляція з Суздалем, галицькі справи. Дробленнє Чернигівщини: подїл династиї на лїнїї, „лїствичноє восхождєніє”; чернигівські князївства. Полїтична дїяльність громади; віче чернигівське, стародубське. Суспільно-культурне житє: розвій дружинности й дружинної поезиї; лїтературні памятки; церковне житє; матеріальна культура.


Важнїйші городи: Чернигів, Любеч, Гомій, Стародуб, Новгород і Подесенє, Посемє, вятицькі городи.


Переяславщина — її відокремленнє; полїтика землї; переяславська династия; зверхня історія землї. Територія Переяславщини, відносини до степових орд, боротьба і кольонїзація XII в.; турецькі кольонїї; походи в степ; „Україна”.


Важнїйші городи: Переяслав, лєґенда про його заснованнє, його околиця, Детчь монастир, Остерський городок і иньші городи. Культурне житє; останки дружинного епоса.Попередня     ТОМ II     Наступна

[М. Грушевський. Історія України-Руси. Том II. Розділ V.]


Опитування сайту «Ізборник»:

Веб-опитування про проект правопису:   Українська національна комісія з питань правопису підготувала проект нової редакції Українського правопису, громадське обговорення якого триватиме до 15 вересня 2018 року. На розгляд громадськості були винесені нові правила передачі деяких власних і загальних назв, відмінювання, написання слів з великої букви, правопис іменників з числівником пів та ін. Ваші відповіді допоможуть оцінити суспільне ставлення до чинної мовної норми та запропонованих змін. Опитування )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.