Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


[М. Грушевський. Історія України-Руси. Том II. Розділ VIII.]

Попередня     ТОМ II     Наступна

ТОМ II

Розділ VIII. Степи.

Останки руської кольонїзації в степах; Тмуторокань, його людність; памятки руського житя; руські князї; руська полїтика в Криму; ізгої в Тмутороканю; Тмуторокань в XII віцї; кінець залежности його від Руси. Русь у Криму, на Подоню і на каспійськім побережу. Русь на Чорноморю: Олешє, иньші городи, Русь на Подунавю; Берладь і Берладники; подунайські князївства і задунайські городи; залежність Подунавя від Галичини. Бродники, їх роля в війнї 1223 р.


Турецька кольонїзація степів — Печенїги, Торки, міґрація Печенїгів, упадок і міґрація Торків; Половцї, їх устрій і побут, їх напади в XI в., руські походи на поч. XII в. і ослабленнє Половцїв; половецька кольонїзація на Руси; повстаннє Печенїгів і Торгів на Половцїв; Половцї відживають — їх напади при кінцї XII в.; культурні впливи Руси на Половцїв; Половцї в XIII в. Монґоли-Татари; Темуджін; перший похід на Чорноморє; смерть Темуджіна і подїл його держави; похід Бату; походи на українсько-руські землї, похід на Угорщину; орда Бату осаджуєть ся на Чорноморю, її устрій і культура. Міґрація Половцїв. Половцї в Угорщинї й на Руси.


Турецькі кольонїсти на Руси — Чорні Клобуки, їх побут і культура, питаннє про їх дальшу долю.Попередня     ТОМ II     Наступна

[М. Грушевський. Історія України-Руси. Том II. Розділ VIII.]


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . ) 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.