Опитування про проект правопису на сайті Ізборник                                        


[М. Грушевський. Історія України-Руси. Том II. Розділ VIII.]

Попередня     ТОМ II     Наступна

ТОМ II

Розділ VIII. Степи.

Останки руської кольонїзації в степах; Тмуторокань, його людність; памятки руського житя; руські князї; руська полїтика в Криму; ізгої в Тмутороканю; Тмуторокань в XII віцї; кінець залежности його від Руси. Русь у Криму, на Подоню і на каспійськім побережу. Русь на Чорноморю: Олешє, иньші городи, Русь на Подунавю; Берладь і Берладники; подунайські князївства і задунайські городи; залежність Подунавя від Галичини. Бродники, їх роля в війнї 1223 р.


Турецька кольонїзація степів — Печенїги, Торки, міґрація Печенїгів, упадок і міґрація Торків; Половцї, їх устрій і побут, їх напади в XI в., руські походи на поч. XII в. і ослабленнє Половцїв; половецька кольонїзація на Руси; повстаннє Печенїгів і Торгів на Половцїв; Половцї відживають — їх напади при кінцї XII в.; культурні впливи Руси на Половцїв; Половцї в XIII в. Монґоли-Татари; Темуджін; перший похід на Чорноморє; смерть Темуджіна і подїл його держави; похід Бату; походи на українсько-руські землї, похід на Угорщину; орда Бату осаджуєть ся на Чорноморю, її устрій і культура. Міґрація Половцїв. Половцї в Угорщинї й на Руси.


Турецькі кольонїсти на Руси — Чорні Клобуки, їх побут і культура, питаннє про їх дальшу долю.Попередня     ТОМ II     Наступна

[М. Грушевський. Історія України-Руси. Том II. Розділ VIII.]


Опитування сайту «Ізборник»:

Веб-опитування про проект правопису:   Українська національна комісія з питань правопису підготувала проект нової редакції Українського правопису, громадське обговорення якого триватиме до 15 вересня 2018 року. На розгляд громадськості були винесені нові правила передачі деяких власних і загальних назв, відмінювання, написання слів з великої букви, правопис іменників з числівником пів та ін. Ваші відповіді допоможуть оцінити суспільне ставлення до чинної мовної норми та запропонованих змін. Опитування )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.