[М. Грушевський. Історія України-Руси. Том V. Розділ I.]

Попередня     ТОМ V     Наступна

ТОМ V

Розділ I. Загальний погляд.

Загальний характер еволюції XIV-XVI в., впливи польського права, територіальні ріжницї, переходовий характер впливів литовського права. Староруська підстава литовського права, консерватизм в полїтицї в. кн. Литовського.Впливи державної еволюції в. князївства на його право; використуваннє суспільности в інтересах воєнних; децентралїзація як перепона в сих впливах; князї Гедиминовичі й їх відносини до в. князя; упадок князївств; ґарантії провінціональних порядків — земські привилєї; привилеї українських земель — підляські, київські й волинські; земська автономія в в. князївстві, її практика на Українї; розклад землї і земського устрою, успіхи одностайности в устрою і праві.


Українські землї Польської корони: відмінність обставин, часи „руського права” і його упадок, польонїзація устрою й права, змагання місцевої шляхти до зрівняння з польськими землями, безхосенність земської автономії для українського елємента, упослїдженнє Руси, спольщеннє західнїх провінцій і похід Польщі на схід.Попередня     ТОМ V     Наступна

[М. Грушевський. Історія України-Руси. Том V. Розділ I.]


Опитування кафедри прикладної лінгвістики Львівської політехніки:

Анкета для вивчення суспільної думки щодо фемінних інновацій :   Опитування щодо доцільності функціонування в українському мовленні фемінативів (новітніх назв жінок за професією, родом діяльності, соціальним статусом тощо), переважно не зафіксованих у сучасних словниках. Допоможе виявити ставлення мовців до явища словотвірної фемінізації в сучасному українському мовленні та спрогнозувати подальшу долю назв у лексичній системі української мови. анкета )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.