Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


[М. Грушевський. Історія України-Руси. Том VIII. Розділ IX.]

Попередня     ТОМ VIII     Наступна

ТОМ VIII

Розділ IX. Повстаннє Хмельницького.

Трівожні поголоски і знаки: побоювання Конєцпольского, вісти про зносини козаків з Кримом, смерть Конєцпольского й ”іскра“ в козацькім війську, зносини Володислава з козаками, його привилей козакам і бунтівничі поради, пасивність козацької старшини, королївські пляни, козаки не сповняють королївського поручення, подоріж на Україну Осолїньского, переговори в релїґійній справі.


Афера Хмельницького: походженнє Хмельницького, соціяльне становище його родини, його вихованнє, цецорський похід і неволя, дїяльність у війську, житє приватне, лєґенди про нього, Богданів роман.


Конфлїкт з старостинською адмінїстрацією, обвинуваченнє в бунтї, арештованнє, індівідуальність Хмельницького, характеристики, утеча на Низ.


Повстаннє Хмельницького: лєґенди про його початки, сучасні, найбільш певні відомости, перші вісти про бунт, Хмельницький опановує Сїч, реляція Потоцкого, оповідання зібрані Кунаковим.


Представленнє Хмельницького, його пляни, мотиви аґітації, лєґітімна лєґенда.Попередня     ТОМ VIII     Наступна

[М. Грушевський. Історія України-Руси. Том VIII. Розділ IX.]


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . ) 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.