[М. Грушевський. Історія України-Руси. Том VIII. Розділ X.]

Попередня     ТОМ VIII     Наступна

ТОМ VIII

Розділ X. Весняна війна 1648 р.

Розвій повстання і польський наступ: успіхи повстання на Низу, сили Хмельницького, переговори і союз з Кримом, рух ”на волости”, трівога в шляхецьких кругах, похід Потоцкого, відмовлення короля і сенаторів, непримирене становище Потоцкого, його пляни безоглядного задавлення руху, місія до Хмельницького і його відповідь.


Жовті Води: марш польського війська, польські сили, експедиція на Низ, похід Шемберґа, сухопутна експедиція Стеф. Потоцкого, бунт під Камінним Затоном, гетьмани під Чигрином, їх відступ, бльокада Ст. Потоцкого на Жовтих Водах, відступ і погром.


Корсунь, вісти з Кодака, трівога гетьманів, вість про жовтоводський погром, уступленнє під Корсунь, наступ козаків, уступленнє гетьманів, погром в Гороховій Діброві, вражіннє від нього у сучасників.


Татарські загони. Хмельницький під Білою Церквою, його сили, розвій повстання, відомости з Заднїпровя, утеча Поляків і Жидів, Хмельницький стараєть ся затримати повстаннє в межах можливої коректности.Попередня     ТОМ VIII     Наступна

[М. Грушевський. Історія України-Руси. Том VIII. Розділ X.]


Опитування кафедри прикладної лінгвістики Львівської політехніки:

Анкета для вивчення суспільної думки щодо фемінних інновацій :   Опитування щодо доцільності функціонування в українському мовленні фемінативів (новітніх назв жінок за професією, родом діяльності, соціальним статусом тощо), переважно не зафіксованих у сучасних словниках. Допоможе виявити ставлення мовців до явища словотвірної фемінізації в сучасному українському мовленні та спрогнозувати подальшу долю назв у лексичній системі української мови. анкета )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.