Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


[Михайло Грушевський. Історія української літератури: В 6 т. 9 кн. — К., 1994. — Т. 4. — Кн. 1. — 336 с.; Кн. 2. — 320 с.]

Попередня     Головна     Наступна       |       Том 1.    Том 2.    Том 3.    Том 4.    Том 5.    Том 6.    Всі    |




Михайло ГРУШЕВСЬКИЙ

ІСТОРІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ.
Том 4.



ЗМІСТ



УСНА ТВОРЧІСТЬ ПІЗНІХ КНЯЖИХ І ПЕРЕХОДОВИХ ВІКІВ XIII — XVII



КНИГА 1.


ПЕРЕДНЄ СЛОВО


ВІДГОМОНИ ДРУЖИННОГО ЕПОСУ

Загальні уваги. Становище української науки супроти билинної традиції. Билини — їх студіювання. Нинішній стан билинної традиції і її колишнє розповсюдження на Україні. Нинішні носителі билинної традиції та її походження. Богатирські цикли (Вольги, Добрині, Іллі, Альоші). Т. зв. Галицько-Волинська група. Билини на теми казкові, обрядово-символічні та новелістичні.



ЕПОС І ЛЕГЕНДА. ТВОРИ МІШАНОГО ХАРАКТЕРУ

Течія героїчно-епічна і релігійно-легендарна. Билинно-легендарні теми та їх українські відгомони. Михайлик — оборонець Києва і билинні паралелі сеї теми. Полудневий підклад билинної традиції. Відгомони старого епосу в билинній традиції.



ПРИМІТКИ (до книги 1)


Іменний покажчик (до книги 1)





КНИГА 2.


ТВОРЧІСТЬ НА ТЕМИ РЕЛІГІЙНО-МОРАЛЬНІ

Загальні уваги. Космогонія. Боротьба з злим елементом. Змієборство. Старозавітні легенди. Христологія. Апостоли і святці. Легенди, прив’язані до України. Святкування (геортологія). Есхатологія. Моралістичні теми.



ПРИМІТКИ (до книги 2)








Грушевський Михайло Сергійович

ІСТОРІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ

В 6 томах 9 книгах

Том IV

Усна творчість пізніх княжих і переходових віків XIII — XVII

Книги 1-2


Друкується за виданням:

Грушевський Михайло. Історія української літератури. Т. IV. Нью-Йорк, 1960.



Грушевський М. C. Історія української літератури: В 6 т. 9 кн. Т. 4. Кн. 1 / Упоряд. О. М. Таланчук; Приміт. C. K. Росовецького. — К.: Либідь, 1994. — 336 с. («Літературні пам’ятки України»).

ISBN 5-325-00512-Х (Кн. 1)

ISBN 5-325-00572-3

Книга містить результати захоплюючого наукового пошуку: автор відтворює сюжети й поетичні особливості українського епосу XIII — XVII ст., що передували думам. Він спирається як на відгомони прадавньої дружинної поезії у фольклорі України, так і на рудименти її в північноросійських билинах. Значна увага приділена проблемі взаємозв’язків героїчної та християнської епічної творчості — питанню, що зовсім не вивчалося в радянській фольклористиці.

Для студентів гуманітарних факультетів вузів і всіх, хто цікавиться вітчизняною культурою, джерелами духовності українського народу.




Грушевський M. C. Історія української літератури: В 6 т. 9 кн. Т.4. Кн. 2 / Упоряд. Л. М. Копаниця; Приміт. C. K. Росовецького. — К.: Либідь, 1994. — 320 с. («Літературні пам’ятки України»).

ISBN 5-325-00513-8 (кн. 2).

ISBN 5-325-00572-3.

Ця книга є найгрунтовнішим в українській фольклористиці дослідженням народної християнської поезії та легенди; вона демонструє естетичне багатство й дивовижне розмаїття цих витворів народної віри і фантазії, окреслює напрями їхнього розвою протягом XIII — XVII ст.

Для сучасного читача справжнім відкриттям стануть тексти релігійних колядок, щедрівок, а також легенд, духовних віршів, дбайливо зібраних автором із малодоступних джерел і очищених від пізніших нашарувань та мовних спотворень.

Для студентів гуманітарних факультетів вузів і всіх, хто цікавиться вітчизняною культурою, джерелами духовності українського народу.
















© Сканування та обробка: Максим, «Ізборник» (http://litopys.kiev.ua)
10.III.2003







Попередня     Головна     Наступна       |       Том 1.    Том 2.    Том 3.    Том 4.    Том 5.    Том 6.    Всі    |


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . )



 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.