Опитування про проект правопису на сайті Ізборник                                        


[Михайло Грушевський. Історія української літератури: В 6 т. 9 кн. — К., 1994. — Т. 4. — Кн. 1. — 336 с.; Кн. 2. — 320 с.]

Попередня     Головна     Наступна       |       Том 1.    Том 2.    Том 3.    Том 4.    Том 5.    Том 6.    Всі    |
Михайло ГРУШЕВСЬКИЙ

ІСТОРІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ.
Том 4.ЗМІСТУСНА ТВОРЧІСТЬ ПІЗНІХ КНЯЖИХ І ПЕРЕХОДОВИХ ВІКІВ XIII — XVIIКНИГА 1.


ПЕРЕДНЄ СЛОВО


ВІДГОМОНИ ДРУЖИННОГО ЕПОСУ

Загальні уваги. Становище української науки супроти билинної традиції. Билини — їх студіювання. Нинішній стан билинної традиції і її колишнє розповсюдження на Україні. Нинішні носителі билинної традиції та її походження. Богатирські цикли (Вольги, Добрині, Іллі, Альоші). Т. зв. Галицько-Волинська група. Билини на теми казкові, обрядово-символічні та новелістичні.ЕПОС І ЛЕГЕНДА. ТВОРИ МІШАНОГО ХАРАКТЕРУ

Течія героїчно-епічна і релігійно-легендарна. Билинно-легендарні теми та їх українські відгомони. Михайлик — оборонець Києва і билинні паралелі сеї теми. Полудневий підклад билинної традиції. Відгомони старого епосу в билинній традиції.ПРИМІТКИ (до книги 1)


Іменний покажчик (до книги 1)

КНИГА 2.


ТВОРЧІСТЬ НА ТЕМИ РЕЛІГІЙНО-МОРАЛЬНІ

Загальні уваги. Космогонія. Боротьба з злим елементом. Змієборство. Старозавітні легенди. Христологія. Апостоли і святці. Легенди, прив’язані до України. Святкування (геортологія). Есхатологія. Моралістичні теми.ПРИМІТКИ (до книги 2)
Грушевський Михайло Сергійович

ІСТОРІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ

В 6 томах 9 книгах

Том IV

Усна творчість пізніх княжих і переходових віків XIII — XVII

Книги 1-2


Друкується за виданням:

Грушевський Михайло. Історія української літератури. Т. IV. Нью-Йорк, 1960.Грушевський М. C. Історія української літератури: В 6 т. 9 кн. Т. 4. Кн. 1 / Упоряд. О. М. Таланчук; Приміт. C. K. Росовецького. — К.: Либідь, 1994. — 336 с. («Літературні пам’ятки України»).

ISBN 5-325-00512-Х (Кн. 1)

ISBN 5-325-00572-3

Книга містить результати захоплюючого наукового пошуку: автор відтворює сюжети й поетичні особливості українського епосу XIII — XVII ст., що передували думам. Він спирається як на відгомони прадавньої дружинної поезії у фольклорі України, так і на рудименти її в північноросійських билинах. Значна увага приділена проблемі взаємозв’язків героїчної та християнської епічної творчості — питанню, що зовсім не вивчалося в радянській фольклористиці.

Для студентів гуманітарних факультетів вузів і всіх, хто цікавиться вітчизняною культурою, джерелами духовності українського народу.
Грушевський M. C. Історія української літератури: В 6 т. 9 кн. Т.4. Кн. 2 / Упоряд. Л. М. Копаниця; Приміт. C. K. Росовецького. — К.: Либідь, 1994. — 320 с. («Літературні пам’ятки України»).

ISBN 5-325-00513-8 (кн. 2).

ISBN 5-325-00572-3.

Ця книга є найгрунтовнішим в українській фольклористиці дослідженням народної християнської поезії та легенди; вона демонструє естетичне багатство й дивовижне розмаїття цих витворів народної віри і фантазії, окреслює напрями їхнього розвою протягом XIII — XVII ст.

Для сучасного читача справжнім відкриттям стануть тексти релігійних колядок, щедрівок, а також легенд, духовних віршів, дбайливо зібраних автором із малодоступних джерел і очищених від пізніших нашарувань та мовних спотворень.

Для студентів гуманітарних факультетів вузів і всіх, хто цікавиться вітчизняною культурою, джерелами духовності українського народу.
© Сканування та обробка: Максим, «Ізборник» (http://litopys.kiev.ua)
10.III.2003Попередня     Головна     Наступна       |       Том 1.    Том 2.    Том 3.    Том 4.    Том 5.    Том 6.    Всі    |


Опитування сайту «Ізборник»:

Веб-опитування про проект правопису:   Українська національна комісія з питань правопису підготувала проект нової редакції Українського правопису, громадське обговорення якого триватиме до 15 вересня 2018 року. На розгляд громадськості були винесені нові правила передачі деяких власних і загальних назв, відмінювання, написання слів з великої букви, правопис іменників з числівником пів та ін. Ваші відповіді допоможуть оцінити суспільне ставлення до чинної мовної норми та запропонованих змін. Опитування )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.