Головна сторінка


    ДО ЧИТАЧА«Ізборник» — Історія України IX-XVIII ст. Першоджерела та інтерпретації — проект електронної бібліотеки давньої української літератури. Бібліотека є добіркою електронних книг і текстів, об’єднаних проголошеною тематикою і єдиною ідеєю. Ідея проекту полягає в прагненні зібрати якомога більшу кількість творів української писемності не просто як випадковий набір текстів різних часів та авторів, але на тлі цілісного культурно-історичного процесу, де ставала б зрозумілою єдність, спадковість і тотожність української літератури, попри очевидні розриви в мовному коді та наявні перервності в традиції. Таким тлом слугують літописи, хроніки та історичні документи. Розділ сучасної історичної літератури покликаний надати необхідну довідкову інформацію про концепції, моделі та рівень дослідження українського культурного, літературного та державотворчого процесу. Зрозуміло, що суттєва увага приділяється й історії самої української літературної мови. (Вже сьогодні читач має перед собою праці Івана Огієнка, Віталія Русанівського, Юрія Шевельова.) Класичні дослідження Михайла Грушевського та Дмитра Чижевського розгортають колосальну панораму української літератури як самодостатньої художньої системи зі своїми власними джерелами й характером, внутрішньою естетичною цілісністю. Монографії Наталі Яковенко, Олександера Оглоблина, Зенона Когута, Леонтія Войтовича, Володимира Перетца, Дмитра Наливайка, Володимира Литвинова та інших сучасних авторів дозволяють поглянути на українську писемність з ширшого історичного контексту, допомагають усвідомити літературний процес через призму нашого сучасного розуміння тогочасних політичних подій.

Але в процесі роботи над таким амбітним проектом виявилося, що літературно-історичних матеріалів явно замало для виконання поставленої мети. Так з’явився розділ, який зараз має робочу назву Бібліотека. Тут читач може знайти історико-політологічні праці різних авторів. Концепції нації, націоналізму, державності тощо представлені роботами Георгія Касьянова, Бенедикта Андерсона, Романа Шпорлюка та інших сучасних авторів.

Таким чином, розміщені матеріали поділяються на основні (історія України IX-XVIII ст., першоджерела та інтерпретації) та додаткові (розділ Бібліотека). Збірка посилань не має на меті дати вичерпний огляд інтернету, а є лише досить випадковими знахідками, які мені видаються вартими уваги. Кожне з дзеркал пропонує гостьову книгу для коментарів. Кімната новин призначена для інформування про нові надходження.

Сьогодні «Ізборник» http://litopys.kiev.ua/ фізично розміщено на двох вільних серверах; основна сторінка знаходиться за адресою http://litopys.narod.ru/ (Ізборник-2002, відкрита 4.I.2002) та її органічному продовженні http://izbornyk.narod.ru/ (Ізборник-2003, відкрита 17.II.2003), допоміжна (тепер архів) на http://litopys.freeservers.com/ (відкрита 21.VIII.2001). Їхній вміст та назва не однакові. На основній сторінці матеріали з’являються раніше, мають більше графіки та зручнішу навігацію (з пошуком включно). Це пов’язано з обмеженнями на вільний розмір сторінки, що надається компаніями.Максим
Київ, березень 2003 р.P. S. 1 жовтня 2003 року дзеркало litopys.freeservers.com остаточно припиняє своє існування. Ви знаходитесь на новому дзеркалі проекту — litopys.org.ua.

http://litopys.org.ua/Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.

інші кнопки...Короткий опис сторінки:

«Ізборник». Історія України IX-XVIII ст. Першоджерела та інтерпретації. Електронна бібліотека давньої української літератури. Українські літописи, хроніки, житія, апокріфи, історично-мемуарна проза, перекладні та поетичні твори, Слово о полку Iгоревiм тощо.


Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.