Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


Попередня     Головна     Наступна





ПРИМІТКИ ДО «РИТОРИКИ»


КНИЖКА СЬОМА


 1 Василій I Македонський (813 — 886 рр.) — перший візантійський імператор з македонської династії в 867 — 886 рр.

 2 Розд. II Ліонський собор у 1274 р., на якому підписано унію, і православна церква визнала верховну владу папи римського й вчення про те, що дух святий походить від отця і сина.

 3 Флорентійський собор у 1439 р., на якому знову підписано унію. Критиці флорентійської унії Прокопович присятив окрему працю.

 4 Інокентій III — папа римський у 1198 — 1216 рр.

 6 Йдеться про четвертий хрестовий похід у 1202 — 1204 рр., у якому брали участь французи та італійці під керівництвом короля Фландрії Бальдвіна і графа Монтферрату Боніфатія. Організатором походу був папа Інокентій III. Учасники походу за намовою венецького дожа Дандоло не пішли на Єрусалим, а здобули м. Зару в Далмації, тоді пішли було на Константинопіль, щоб посадити на трон скинутого там імператора Ісаака. Коли ж Ісаак не виконав своїх обіцянок, учасники походу здобули вдруге Константинопіль і на руїнах Східної імперії заснували Латинську, яка проіснувала до 1261 р.

 6 Фессалоніки (сьогодні Салоніки) — приморське місто в Македонії.

 7 Микита Хоніат або Акомінат (пом. в 1220 р.) — візантійський історик, автор «Хроніки 1118 — 1216 р.».

 8 Авессалом (бібл.) — син ізраїльського царя Давида, який виступив проти свого батька, і в битві з військом Давида зазнавши поразки, почав тікати на мулі, але почепився за гілля дуба і повис, а мул утік. Полководець Давида Иоав убив Авессалома трьома стрілами (Друга книжка царств, 13 — 18).

 9 Після перемоги під Аускуле в Апулії у 279 р., яка коштувала великих втрат (звідси «Піррова перемога»), Пірр послав до Рима послів з пропозицією укласти мир.

 10 Див. Ціцерон, Про старість, 6, 16; Брут, 61.

 11 Сціпіони — римський рід, з якого походили видатні римські полководці: Публій Корнелій Сціпіон Африканський \503\ Старший (пом. в 183 р. до н. е.); Публій Корнелій Сціпіон Африканський Молодший Нумантійський (185 — 129 рр до н. е.). Обидва учасники Пунійських війн.

 12 Луцій Тарквіній Коллатин належав до римської царської династії Тарквініїв, з якої походив останій римський цар Тарквіній Гордий. Безчинства Тарквініїв викликали повстання, яке закінчилося вигнанням з Рима Тарквініїв і упадком царської влади. Вигнали також невинного Луція Тарквінія Коллатина, таким ненависним було ім’я Тарквініїв.










Попередня     Головна     Наступна


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . )



 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.