Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


Попередня     Головна     Наступна





ПРИМІТКИ «НАТУРФІЛОСОФІЯ, АБО ФІЗИКА»



КНИЖКА ТРЕТЯ


 1 Євстахій Фульгенцій (Ясний) (V ст.) — письменник, жив у Північній Африці, а пізніше в Римі. Його твори спрямовані проти тогочасних «єресей» — головним чином проти аріанства і пелагіанства.

 2 Марк Атоній де Домініс (1566 — 1624) — див. примітку 11 до кн. VI «Риторики».

 3 Беллармін Роберт (1542 — 1621) — кардинал, богослов, противник геліоцентричного вчення, брав активну участь в церковному процесі над Галілеєм і сприяв його засудженню. В філософських і теологічних творах Прокопович гостро критикує його погляди.

 4 Єзекіїл (бібл.) — один з чотирьох пророків старого завіту.

 5 Йоанн Євангеліст (бібл.) — один з чотирьох апостолів, авторів Євангелія.

 6 Стацій Публій Паплій (II ст.) — римський поет.

 7 Манілій Марк (І ст.) — римський поет, автор дидактичної поеми в 5 книжках, де викладає вчення про вплив зірок на життя людей і держав. За своїми поглядами був пантеїст і раціоналіст. \532\









Попередня     Головна     Наступна


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . )



 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.