Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


Попередня     Головна     Наступна





ПРИМІТКИ «НАТУРФІЛОСОФІЯ, АБО ФІЗИКА»



КНИЖКА ЧЕТВЕРТА


 1 Маються на увазі магдебурзькі півкулі, виготовлені 1654 р. бургомістрам Магдебургу, німецьким фізиком Отто фон Геріке для підтвердження існування атмосферного тиску.

 2 Cubitus — лікоть, міра довжини (444 мм).

 3 Васкес Гавриїл (1551 — 1604) — іспанський єзуїт, представник другої схоластики, автор багатьох філософських творів, в тому числі коментаря до «Суми» Фоми Аквінського.

 4 Цан Йоганн (XVII ст.) — визначний німецький вчений оптик-мікроскопіст кінця XVII ст. Його праця «Oculus artificialis...» (Herbipoli, 1685) була однією з найвизначніших і найпопулярніших праць з оптики, що давала вичерпний опис всіх типів простих і складних мікроскопів.

 5 Картезій (Рене Декарт) (1596 — 1650) — великий французький філософ і вчений-природодослідіник. В бібліотеці Прокоповича були твори Декарта.

 8 Перст — (digitus — палець) — міра довжини (18,5 мм).

 7 Бореллі Джованні Альфонсо (1608 — 1679) — італійський природознавець, що працював в галузі фізики, астрономії, фізіології.

 8 Бойль Роберт (1627 — 1691) — англійський вчений, відомий експериментатор у галузі фізики і хімії, удосконалив повітряний насос. Разом з Р. Тоунлеем встановив обернену залежність зміни об’єму від тиску.

 9 Вергілій Публій Марон — див. примітку 65 до кн. І «Риторики».










Попередня     Головна     Наступна


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . )



 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.