Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1963. — Т. 10: Живопис, графіка 1857-1861.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення








6. Портрет Тихона Зиновійовича Єпіфанова. Тонований папір, італійський та білий олівець (28,7 × 21,1). [2.IX 1857].

Справа внизу олівцем напис: Т. Шевченко 57.

Даний портрет є одним з чотирьох портретів, які були виконані Шевченком на пароплаві під час подорожі з Астрахані до Нижнього Новгорода 1857 р. і зберігалися у О. О. Сапожникова (див. примітку до № 3).

В щоденнику Т. Г. Шевченка від 2 вересня 1857 р. є запис: «А. А. 1 сошел на берег и в скором времени возвратился на пароход с своим главным управляющим Тихоном Зиновьевичем Эпифановым. Белый с черными бровями, свежий, удивительно красивый старик, с прекрасными манерами, и тени не напоминающими русского купца. Он мне живо напомнил своей изящной наружностию моего дядю Шевченка — Грыня» (див. т. V, стор. 84).


1 Сапожников. /9/



Цей запис, а також спільність прийомів виконання даного портрета з портретами К. Н. Козаченко (див. № 3), М. П. Комаровського (№ 11) і Є. О. Панченка (№ 12) є підставою для визначення портретованої особи та часу виконання портрета.

Як портрет Єпіфанова вперше опубліковано М. І. Мацапурою («Неопубліковані малюнки Т. Г. Шевченка», газ. «Радянське мистецтво» від 17.III 1949 p., № 11.

Попередні місця збереження: власність родини О. О. Сапожникова, Г. Я. Куузіка, ГКШ.


ДМШ, інв. № г — 816.










Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . )



 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.