Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1963. — Т. 10: Живопис, графіка 1857-1861.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення








11. Портрет Михайла Петровича Комаровського (?). Тонований папір, італійський та білий олівець (31,8 × 25,5). [15.IX 1857].

Справа внизу олівцем напис: Т. Шевченко 57.

Зліва внизу ледве помітний напис олівцем, можливо, рукою Шевченка, що не прочитується.

Це один з чотирьох портретів, виконаних Шевченком на пароплаві під час подорожі Волгою з Астрахані до Нижнього Новгорода 1857 p., які належали О. О. Сапожникову (див. примітки до № 3 і № 6).

Про портрет М. П. Комаровського у щоденнику Т. Г. Шевченка є такий запис від 15 вересня 1857 p.: «Пользуясь сей непродолжительной стоянкой и продолжительным тихим переходом через сей Ураковский перекат, я нарисовал белым и черным карандашом, довольно удачно, портрет Михайла Петровича Комаровского, будущего капитана будущего парохода А. Сапожникова, за то, что он подарил мне свои бархатные теплые сапоги» (див. т. V, стор. 94).

Як портрет Комаровського вперше опубліковано М. І. Мацапурою («Неопубліковані малюнки Т. Г. Шевченка», газ. «Радянське мистецтво» від 17.III 1949 p., № 11).

Попередні місця збереження: власність родини Сапожникових, Г. Я. Куузіка, ГКШ.


ДМШ, інв. № г — 865.










Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . )



 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.