Опитування про фонему Е на сайті Ізборник  


[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1963. — Т. 10: Живопис, графіка 1857-1861.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
21. Портрет Андрія Кириловича Кадницького. Тонований папір, італійський та білий олівець (34,3 × 27). [Нижній Новгород]. [12.II] 1858.

Справа на портреті авторська дата та підпис: 1858 || Т. Шевченко.

Портрет А. К. Кадницького — управителя губернаторської канцелярії в Н. Новгороді — виконаний замість задуманого групового портрета приятелів Шевченка (див. примітку до № 19). Датується на підставі запису у щоденнику від 12 лютого 1858 p.: «Сегодня нарисовал портрет Кадинского. Остается нарисовать Фрейлиха 2 и квиты» (див. т. V, стор. 149).

В літературі помилково датується листопадом 1857 (О. Кониський, Т. Шевченко в дорозі з заслання, «Зоря», 1896, № 9, стор. 175).


2 Шевченко помилково пише прізвище Кадницького і Фреліха (див. «Тарас Шевченко в Н. Новгороде», Сборник, 1939, стор. 173, 178). /16/


В праці О. П. Новицького («Тарас Шевченко як маляр», Львів — Москва, 1914, стор. 48, № 115, табл. 22) цей портрет був помилково репродукований як портрет нижегородського губернатора О. М. Муравйова, якому на той час було 66 років, що не відповідає віку портретованої особи. В неопублікованих матеріалах О. П. Новицький переатрибутував цей портрет як портрет А. К. Кадинського.

Попередні місця збереження: Нижегородська губернська архівна вчена комісія,

Горьковська обласна бібліотека, БМШ, ГКШ.


ДМШ, інв. № г — 795.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . )
Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.