Опитування про фонему Е на сайті Ізборник  


[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1963. — Т. 10: Живопис, графіка 1857-1861.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
26. Портрет Марії Степанівни Кржисевич. Тонований папір, італійський та білий олівець (33,7 × 26,2). [Пб.]. [Н. p. 6.V] 1858.

Справа внизу чорним олівцем дата і авторський підпис: 1858. Т. Шевченко. /18/

М. С. Кржисевич (1824 — 1905), уродж. Задорожня — племінниця Г. С. Тарновського, була приятелькою Т. Шевченка з часу його перебування у Петербурзі до заслання; з 1838 р. була знайома з композитором М. І. Глінкою, який протягом 1842 — 1856 pp. листувався з нею і подарував їй ряд своїх творів з авторськими написами («М. И. Глинка. Летопись жизни и творчества», М., 1952, стор. 519).

Ім’я М. С. Кржисевич (Гжесевич, Гресевич) та згадки про неї зустрічаються в щоденнику Шевченка в 1858 р. Так, 6 травня 1858 р. ним записано: «...зашли к землячке М. С. Гресевич, и она нас встретила резвая, веселая, молодая, как и десять лет назад. Чудная женщина, ее и горе не берет. А горя у нее немало...» (див. т. V, стор. 177 — 178).

Дата уточнюється на підставі вищенаведеного запису Шевченка у щоденнику.

Попередні місця збереження: ІТШ, ГКШ.


ДМШ, інв. № г — 387.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . )
Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.