Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1963. — Т. 10: Живопис, графіка 1857-1861.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення








30. Сама собі в своїй господі. Папір, сепія (26,5 × 35,8). [Пб.]. [Н. p. 21.V] 1858.

Справа внизу дата і підпис автора: 1858 || Т. Шевченко. На звороті зліва внизу чорнилом напис: Михайли Матвиивичу Лазаревскому Большая Морская Домъ Графа Уварова, що є адресою квартири М. Лазаревського, у якого проживав Шевченко, повернувшись із заслання.

Наявність адреси Лазаревського на звороті малюнка дає підставу вважати, що він виконаний після того, як Шевченко залишив квартиру Лазаревського, тобто не раніше 21.V 1858 р. Це і є підставою для уточнення дати.

Назва встановлена на підставі авторського підпису під однойменним офортом (див. № 47 і примітку до нього).

Ескіз до малюнка див. № 101.

В літературі відомий під назвами: «Сама собі господиня в хаті» (В. Г., Картины, рисунки и офорты Шевченка, «Киевская старина», К., 1888, кн. VI, /21/ стор. 83), «Блудниця» («Каталог малярської творчості Т. Г. Шевченка, експонованої в Галереї», X., 1934, стор. 34), «Спящая женщина» (И. Айзеншток, Судьба литературного наследства Т. Г. Шевченко, «Литературное наследство», М., 1935, № 19 — 20, стор. 461).

За списком Честахівського № 105.

Попередні місця збереження: власність Г. М. Честахівського, Державний музей образотворчих мистецтв ім. О. С. Пушкіна в Москві.


ДМШ, інв. № г — 222.










Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . )



 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.