Опитування про фонему Е на сайті Ізборник  


[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1963. — Т. 10: Живопис, графіка 1857-1861.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
73. В Лихвині. Папір, туш, перо, сепія (16,2 × 23). Лихвин. [6 — 9.VI 1859].

Зліва внизу тушшю рукою Шевченка напис: Въ Лихвени.

Справа вгорі позначено: 5.

Хутір Лихвин — Лебединського повіту на Харківщині, а не в Тульській губ., як це помилково зазначено в літературі (див. «Киевская старина», 1888, кн. VI, стор. 83); там знаходився маєток знайомого Шевченка Д. О. Хрущова, разом з яким Шевченко їхав з Петербурга (нині Лифине, Лебединського р-ну, Сумської області). Тут він, гостюючи у Хрущових, виконав кілька рисунків (див. № 75, 76).

Малюнок входив до альбома Шевченка 1858 — 1859 pp. (див. «Киевская старина», 1888, кн. VI, стор. 83 та примітку до № 68 — 85).

Датовано на підставі відомостей про перебування Шевченка в Лихвині, яке стверджується авторською датою під віршем «Ой по горі роман цвіте», написаним Шевченком в Лихвині 7 червня, та дарчих написів на офортах «Приятелі» та «Вечір в Альбано поблизу Рима», подарованих Н. О. Хрущовій 8 червня 1859 р. на згадку про зустріч у Лихвині (див. примітку до № 38, 42).

Попередні місця збереження: власність В. М. Лазаревського, Б. В. Лазаревського, Ф. Л. Сулієва, КММ, ВІМШ, ГКШ.

На звороті рисунок «Лопухи» та інші начерки (див. № 74).


ДМШ, інв. № г — 730.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . )
Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.