Опитування про фонему Е на сайті Ізборник  


[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1963. — Т. 10: Живопис, графіка 1857-1861.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
125. На Україні. Папір, олівець (16,9 × 24). [Літо 1845].

Зліва внизу чорнилом рукою Честахівського напис: въ Україні. Справа вгорі чорнилом позначено: № 11636, трохи вище олівцем позначено: 2.

Спільність в манері зображення дерев та хати з рисунком 1845 р. «Подвір’я на селі», що має авторський підпис і дату (див. т. VII, кн. 2, № 304), а також до певної міри й наявність на рисунку серійного номера № 116 — 36, написаного рукою М. Лазаревського, близького до серійних номерів на рисунках того ж року «Урочище Стінка» та «Урочище Білик» (див. т. VII, кн. 2, № 309, 310), і наявність на цьому рисунку та на рисунку «Урочище Білик» порядкових номерів, зроблених тією ж рукою, дозволяють поставити рисунок «На Україні» в число творів Шевченка, виконаних ним влітку 1845 р.

20 жовтня 1933 р. рисунок передано як роботу Шевченка з ЧІМ до ГКШ під назвою «Селянське подвір’я».

Попередні місця збереження: ЧМТ — № 182, ЧІМ, ГКШ.


ДМШ, інв. № 2 — 423. /63/


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . )
Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.