Опитування про фонему Е на сайті Ізборник  


[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1963. — Т. 10: Живопис, графіка 1857-1861.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
126. Табір транспорту в степу. Папір, акварель (13,9 × 22,5). [11.V — 17.VI 1848].

Акварель наклеєно на 88 аркуші альбома малюнків «Башкирія, Киргизія и Средняя Азия», що належить Державному історичному музею в Москві. На обкладинці альбома напис олівцем: Н. П. Беклемишеву. P. M. Чернышевъ. 1850.

До альбома входять акварелі та рисунки Бр. Залеського, О. Чернишова та інших художників. Всі вони підписані, за винятком тих, що наліплені на аркушах 86 — 92. Малюнки, що на аркушах 86 — 92, є копіями відомих творів Т. Г. Шевченка «Іргиз-Кала», «Дустанова могила», «Укріплення Раїм», «Безводні піски» та ін. (див. т. VIII, № 6, 7, 11, 140).

Невідомий лише оригінал твору «Табір транспорту в степу», що на 88 аркуші.

Зважаючи на те, що ця акварель знаходиться в групі непідписаних копій з оригіналів Т. Г. Шевченка, що вона за загальною композицією та окремими деталями (зображення юрт, очерету, різних рослин на першому плані та ін.) повністю збігається з малюнками Шевченка, виконаними під час Аральської експедиції, М. І. Мацапура атрибутує її як копію роботи невідомого художника з не знайденої досі акварелі Т. Шевченка («Невідомі мистецькі твори Т. Г. Шевченка», зб. «Мистецька спадщина Т. Г. Шевченка», К., 1959, стор. 145).

Датується часом сухопутного переходу транспорту Аральської експедиції 1848 р. від Орська до Раїма.


ДІМ, інв. № 63113.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . )
Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.