Опитування про фонему Е на сайті Ізборник  


[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1963. — Т. 10: Живопис, графіка 1857-1861.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
128. Затока біля Новопетровського укріплення. [Папір, акварель]. [Новопетровське укріплення]. [1851 — 1853].

Восени 1853 р. Шевченко надіслав Бр. Залеському для продажу малюнки. В листі до Аркадія Венгржиновського від 20 лютого 1854 р. один з цих малюнків названий Залеським «Пристань Новопетровська»: «Послав я тобі, Аркадію, рисунки, про котрі ти давніше просив. На одному з цих малюнків маєш вид скелі, що називається «Монах», за кілька верстов від тієї фортеці; на другому — пристань Новопетровська...» (Г. П. Паламарчук, Матеріали до біографії Шевченка за /64/листами Броніслава Залеського, «Питання шевченкознавства», К., 1858, № 1, стор. 122).

Залеський скопіював цей малюнок і пізніше виконав з нього офорт «Затока біля Новопетровського укріплення» («La vie des steppes kirghizes», Paris, 1865, стор. 43).

Ескіз до цієї акварелі див. т. IX, № 133.

Місцезнаходження оригінала не відоме. Репродукується за офортом Бр. Залеського.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . )
Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.