Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


[Тарас Шевченко. Зібрання творів: У 6 т. — К., 2003. — Т. 2: Поезія 1847-1861. — С. 761-762.]

Попередня     Головна     Наступна

НЕЗНАЙДЕНІ ТВОРИПЕРЕКЛАДИ ВІРШІВ ЕДВАРДА ВІТОЛЬДА ЖЕЛІГОВСЬКОГО

Відомості про перекладання Шевченком на засланні віршів Е.-В. Желіговського (псевдонім — Антоній Сова) подав Бр. Залеський у некролозі Желіговського: «Під час свого перебування в понадуральських краях він був справжньою окрасою товариства засланців, не один з яких почерпнув від нього моральну силу й істотну підтримку. Тарас Шевченко, що /762/ був тоді солдатом Оренбурзького корпусу, дуже високо цінував Желіговського, перекладав деякі його пісні й пройнявся до нього щирою приязню, яку зберіг до кінця свого життя» (Rocznik Towarzystwa historyczno-literackiego w Paryżu: Rok 1866. — Paryż, 1867. — С. 370. Переклад з польської. — Ред.).

Які саме твори Жєліговського переклав Шевченко та яка доля цих перекладів — не відомо. У 1854 р. Бр. Залеський надіслав Шевченкові в Новопетровське укріплення зроблені ним копії кількох віршів і перекладів Жєліговського (див.: Павлюк М. З літературних взаємин оренбурзьких засланців. — Збірник праць дев’ятнадцятої шевченківської конференції. — К., 1972. — С. 108 — 126). У листі від 6 червня 1854 р. Шевченко дякував Бр. Залеському за надіслані ним «прекрасные песни Совы: мне особенно понравилось из них «Два слова» и «Экспромт».


Попередня     Головна     Наступна


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . ) 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.