Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 1.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
31. Католицький чернець. Ілюстрація до твору М. І. Надєждіна «Сила воли. Воспоминания путешественника». Гравюра на сталі. [Пб.]. [Н. п. 30.IV 1841].

Місцезнаходження оригінального рисунка, з якого було виконано гравюру, не встановлено. Ескіз та начерки до цієї ілюстрації — див. № 260, 261.

Ілюстрацію до стор. 421 — 423 тексту «Сила воли» опубліковано в збірнику «Сто русских литераторов», т. II, изд. А. Смирдина, СПб., 1841, між стор. 398 — 399. Про приналежність роботи Шевченкові зазначено в переліку ілюстрацій цього ж видання (стор. III).

К. Широцький називає цю ілюстрацію «Капуцинський монах» («Т. Шевченко як ілюстратор», «Шевченківський збірник», т. I, Пб., 1914, стор. 94).

Датується часом видачі цензурою дозволу на друкування збірника «Сто русских литераторов».

Гравюра на сталі з оригінального рисунка Шевченка для цього видання виконана в Англії; розмір її — 11,8 × 8,8 (23,2 × 15,4).

Репродукується за гравюрою.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . ) 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.