Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 1.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
76. На пасіці. Полотно, олія (53 × 41). [Н. р. V 1843].

До реставрації картини на звороті був напис, що невірно пояснював зміст картини: Dziewczyna rozmawiająca z kozaklem. Obrazek malowany przez Szewczemke 1. Нижче іншою рукою: Szewczenko (див. матеріали реставрації в фондах ДМШ). Зараз полотно дубльоване.

Картину датовано за етюдом до неї (див. № 295), що знаходиться на звороті малюнка «Сліпий» («Невольник») з авторською датою 1843 р. (див. № 77, а також ескіз № 293 та прим. до № 75 — 89).

С. Раєвський в статті «Невідома картина Т. Г. Шевченка» називає її «Дівчина, що розмовляє з козаком» («Літературна газета», 1936, № 41).

Попередні місця збереження: Київський державний музей російського мистецтва, ГКШ.

1939 р. експонувалася на Республіканській ювілейній шевченківській виставці в Києві (Каталог, № 163); 1951 р. — на виставці образотворчого мистецтва Української РСР у Москві (Каталог, стор. 104).


ДМШ, інв. № ж — 105.1 Дівчина розмовляє з козаком. Картина мальована Шевченком.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . ) 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.