Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 2.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
155. Зворот арк. 1. «Слепая», «История Суворова», «Катерина» та інші ескізи і начерки. Олівець, туш, перо. [Пб.]. [1842].

Зліва внизу позначено: 1.

На аркуші три ескізи та чотири начерки. Зліва вгорі — ескіз до малюнка на тему поеми Т. Г. Шевченка «Слепая» (див. № 39), справа внизу — ескіз до картини Т. Г. Шевченка «Катерина» (див. № 38) — дід за цариною (аналогічний начерк — див. № 270); вгорі — солдат з рушницею та офіцер з шаблею — начерки до «Истории Суворова» М. О. Полевого (див. № 63, 64), між ними — начерк жінки в профіль; зліва знизу — ескіз: солдат рятує Суворова (рисунок не ввійшов до виданих ілюстрацій «Истории Суворова»). Внизу посередині — студент з книжкою (на цей сюжет див. також рис. № 157).

Датується часом виконання однойменних картин і малюнків, до яких зроблені названі ескізи.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . ) 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.