Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 2.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
277. Смерть Богдана Хмельницького. Ескізи. Папір, олівець (26,3 × 36,6). [Пб.]. [1842 — 1843].

Зліва внизу чорнилом рукою Честахівського напис: «Смерть Хмельницького».

На аркуші — три ескізи на сюжет «Смерть Хмельницького» (рисунки на цю ж тему — див. також № 8, 278, 279), два ескізи невідомого змісту та начерки постатей селянина і селянки з дитиною.

Ескізи виконані на звороті анатомічного малюнка (див. № 276), датованого 1842 p., що було підставою для визначення вихідної дати виконання ескізів; начерки ж постатей селянина і селянки виконані 1843 р. на Україні.

О. Новицький помилково ототожнює цей рисунок з рисунком, зареєстрованим в опису Честахівського під № 68 («Тарас Шевченко як маляр», Львів — Москва, 1914, стор. 72, № 513), в той час як у Честахівського цей рисунок зареєстрований під № 85.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . ) 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.