Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 2.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення

[Сумнівні твори]

340. Мати миє дитину. Жертвоприношення Авраама та багатофігурна композиція. Ескізи. Папір, олівець, акварель (17,8 × 26,3). [Пб.]. [1840]. /48/

В центрі акварельний малюнок «Мати миє дитину». Зліва жанрова сцена, невідомого змісту, справа — два начерки «Жертвоприношення Авраама».

Центральний рисунок — «Мати миє дитину» за композицією, елементами перспективи, трактовкою форм і манерою письма аквареллю може належати Шевченкові. Близькі до Шевченкового рисунка і начерки олівцем з обох боків малюнка.

Оскільки у Честахівського цей рисунок зареєстрований за № 50 як робота Штернберга і зроблений він на звороті рисунка «Нарцис», який за сюжетом може бути роботою Шевченка, але за характером штриховки дерева може бути і роботою Штернберга, необхідне додаткове дослідження щодо остаточного встановлення автора цього малюнка в цілому.

Зворот рис. «Нарцис» (див. № 339).


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . ) 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.