Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 2.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення





[Сумнівні твори]





341. Дерево. Начерк. Папір, олівець (34,4 × 24,6). [1839 — 1843].

Рисунок виконано на аркуші, який пізніше був розрізаний по горизонталі на дві нерівні частини.

20.X 1933 р. рисунок був переданий з Чернігівського історичного музею у Харківську галерею картин Шевченка як робота «очевидячки Шевченка», а до інвентаря ГКШ, а потім ДМШ внесений як безсумнівно твір Шевченка.

Характер рисунка дерева у верхній та середній частинах нагадує руку Шевченка і саме ті рисунки, які зроблені ним у 1843 р. на Україні. Що ж до заштриховування нижньої частини дерева, то такий прийом зустрічається і у Шевченка, і особливо в рисунках у Штернберга часу перебування в Оренбурзі (1839 — 1840).

На звороті нижньої відрізаної частини аркуша знаходиться начерк чоловічої постаті спиною до глядача з чубуком у руці. Ця постать за всіма ознаками (характер контура, форма, застиглий рух) могла бути виконана тільки В. І. Штернбергом.

Відсутність даних про надходження цього рисунка до Чернігівського музею, часткова спільність рис у зображенні дерева для Шевченка і Штернберга та наявність на звороті рисунка, найбільш подібного до роботи Штернберга, вимагає додаткових досліджень для остаточного встановлення авторства.

Попередні місця збереження: ЧІМ, ГКШ.


ДМШ, інв. № г — 684.










Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . )



 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.