Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 2.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення

[Сумнівні твори]

342. Хлопчик з собакою в лісі. Ескіз. Папір, олівець. 3,4 × 4,0 (25 × 35,5). [Пб.]. [1840].

Центральне місце аркуша займає ескіз до картини В. І. Штернберга «Український шинок». Аркуш цей було знайдено на квартирі Т. Г. Шевченка після його смерті разом з іншими рисунками Штернберга 1839 p., виконаними в Оренбурзі, і внесено Честахівським до списку за № 49 як роботу Штернберга. Зліва за рамкою ескіза три начерки — сценки боротьби.

Ці начерки могли бути виконані Штернбергом або Шевченком після повернення Штернберга з Оренбурга до Петербурга у січні 1840 р. /49/

На фоні центрального ескіза обернено до нього зроблено маленький ескіз до малюнка Т. Г. Шевченка «Хлопчик з собакою в лісі» (див. № 24).

Вимагає додаткового дослідження: чи зроблений цей ескіз рукою Шевченка, чи до нього вніс свої корективи В. І. Штернберг.

Попередні місця збереження: ЧМТ, ЧІМ, ГКШ.


ДМШ, інв. № г — 771.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . ) 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.