Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 2.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення

[Сумнівні твори]

346. Портрет Петра Дмитровича Дуніна-Борковського. Полотно, олія (37,2 × 30,5).

З П. Д. Дуніним-Борковським, пізніше чоловіком художниці Глафіри Псьол, Шевченко познайомився у Рєпніних в Яготині 1843 р. і бачився з ним недовго, про що свідчить лист В. М. Рєпніної від 9.XII 1845 р. (ІЛ АН УРСР, інв. № 1451).

Вдруге Шевченко бачив П. Д. Дуніна-Борковського у Києві тяжко хворим за кілька днів перед смертю (див. М. Чалый, Жизнь и произведения Т. Г. Шевченко, К., 1882, стор. 48).

Обставини, при яких зустрічався Шевченко з Дуніним-Борковським, викликають сумнів щодо можливості авторства Шевченка і вимагають додаткового дослідження.

Попередні місця збереження: власність В. Я. Дуніної-Борковської, О. М. Міклашевського (з родини Дуніних-Борковських), ГКШ.


ДМШ, інв. № ж — 86. /51/


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . ) 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.