Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1963. — Т. 8: Живопис, графіка 1847-1850.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
ТВОРИ 1847 — 1850 РОКІВ

1. Автопортрет. Папір, олівець(12,7 × 9,9). [Орськ]. [23.VI — XII 1847].

На околиші кашкета позначення: 3. Р. — третя рота 5-го лінійного батальйону, у складі якої Т. Г. Шевченко служив рядовим в Орській кріпості.

Автопортрет знаходився в альбомі, що належав А. І. Лизогубу (арк. № 19). На аркуші під автопортретом чорнилом напис рукою А. І. Лизогуба: Т. Шевченко. Вгорі справа чорнилом позначено: 19.

Датується часом прибуття Шевченка до Орська та на підставі листа А. І. Лизогуба від 7.I 1848 p., в якому він писав з приводу цього автопортрета: «Лист Ваш, коханий друже, я получыв на самисенький новый год. Превелыкая Вам дяка и за лист и за Вас; тилько важко на вас дывытысь» («Киевская старина», 1900, кн. IX, стор. 316).

В літературі зустрічається під назвами: «Автопортрет в солдатській формі» («Образотворче мистецтво», К., 1939, № 2 — 3, 3 стор. обкладинки — Мистецький календар); «Шевченко — солдат» (М. М. Калаушин, Т. Г. Шевченко в портретах и иллюстрациях, Л., 1940, стор. 110); «Тарас Шевченко в жовнірськім мундирі» («Про життє великого поета Тараса Шевченка в пятьдесятилітню річницю його смерті», Львів, 1911, стор. 17).

Попередні місця збереження: власність А. І. Лизогуба, Галаганів, Є. К. Трегубова, К. Є. Трегубової, І. А. Косенка, ЦМШ.

1951 р. експонувався на виставці образотворчого мистецтва Української РСР в Москві (Каталог, стор. 105).


ДМШ, інв. № г — 910.

Твори 1847 — 1850 рр. Перелік творів.
Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . ) 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.