Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1963. — Т. 8: Живопис, графіка 1847-1850.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
51. Портрет братів Федора Матвійовича та Михайла Матвійовича Лазаревських. Папір, сепія (29 × 22). Оренбург. 11.XII 1849.

Справа внизу чорнилом напис: Оренбург 11 декабря 1849 г.

Знайомство Шевченка з братами Лазаревськими відбулося на засланні під час його перебування в Оренбурзі (9 — 14.VI 1847 і XI 1849 — IV 1850). В цей час Ф. М. Лазаревський служив урядовцем в Оренбурзькій прикордонній комісії, а /30/ М. М. Лазаревський — попечителем прилінійних казахів у Троїцьку. В листі до своєї сестри Г. М. Огієвської від 6.XII 1849 р. Ф. М. Лазаревський писав: «...вместе с Михайловым нарисован мой портрет нашим знаменитым Шевченком; мой портрет, говорят, удивительно похож — он уже кончен. Михайла еще не кончен; когда будет кончен и его, я пришлю их домой, позабочусь выписать и рамки для них» (журн. «Україна», К., 1928, кн. 4, стор. 49; М. Мацапура, Нове в спадщині Тараса Шевченка, журн. «Україна», 1951, № 8, стор. 30).

Попередні місця збереження: власність О. Ф. Янжул.


ПД, інв. № 58062.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . ) 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.