Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1963. — Т. 8: Живопис, графіка 1847-1850.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
123. Зворот арк. 9. Група казахів та учасників експедиції на березі Аральського моря. Начерк. Олівець. [VI 1848 — IX 1849].

Датується часом плавання Аральської експедиції.

Можливо, що на ньому зображено нараду О. Бутакова з аксакалами (старшинами), про яку в листі до батьків від 4 січня 1849 р. Бутаков писав: «Некоторые киргизы, боясь угроз хана, перекочевывают в хивинские владения, но другие, поумнее, не верят хану и надеются на защиту русских. Когда прокламации эти дошли до сведения поселившихся около моей фортеции киргизов, ак-сакалы (белобородые, или старшины) пришли ко мне в испуге на совещание. Я усадил их и сказал им следующую притчу (переделанную из басни Крылова): пришла раз мышка к медведю в гости...» (ЦДАВМФ, ф. 4, спр. 82, арк. 78).

Справа обернено до цієї жанрової сцени закреслений начерк сидячої постаті казаха.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . ) 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.