Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1963. — Т. 8: Живопис, графіка 1847-1850.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
174. Шхуни біля укріплення Кос-Арал. Тонований папір, олівець (15,8 × 29,4). [22.IX — 5.Х 1849].

Зліва внизу олівцем рукою Шевченка: 21. Справа вгорі чорнилом позначено: 11765.

Зображені шхуни з спущеними брейд-вимпелами покриті на зиму очеретяними матами, про виготовлення яких у своєму щоденнику Бутаков писав: «Утром снялся, взяв с собой прап[орщика] Поспелова для наблюдений и приказав команде шхуны Николай плести из камышей маты для крыш на суда, чтобы осенью и зимою предохранить их от дождя и снега, пошел в залив Перовского, где и стал на якорь в исходе 9 часа в западной стороне» («Дневные записки плавання Бутакова по Аральскому морю в 1848 — 1849 гг.», Ташкент, 1953, стор. 53).

Крайні дати виконання встановлюються часом закінчення другої Аральської експедиції: «22[IX]. Утром пришел на место зимовки, а вечером спустил брейд-вымпел и флаги и кончил кампанию» (там же, стор. 53) та часом від’їзду Бутакова з Кос-Аралу (5.Х 1849 p.).

Попередні місця збереження: власність Д. Г. Балаховського, КММ, ВІМШ, ГКШ.


ДМШ, інв. № г — 733.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . ) 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.