Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1964. — Т. 9: Живопис, графіка 1851-1857.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення








6. Місячна ніч серед гір. Папір, акварель (13,8 × 31,8). [Н. p. 1.VI 1851 — VII 1857].

За сюжетом малюнок пов’язаний з експедицією в Кара-Тау (подібне зображення експедиційних наметів на першому плані, а також корови див. № 87).

За колоритом та характером виконання має багато спільного з іншими акварелями часу експедиції (див. № 2, 8, 10, 11, 17).

Гірський характер місцевості вказує на те, що на малюнку зображено не близькі до Новопетровського укріплення аули, як помилково зазначає в своїх спогадах Н. І. Ускова («Киевская старина», 1889, кн. II, стор. 304 — 305), а експедиційні намети в горах Кара-Тау.

Акварель могла бути виконана як під час експедиції, так і пізніше за ескізом 1851 р. Перша дата визначається часом прибуття в долину Апазир, коли експедиція наблизилась до гірської місцевості; інші мотиви датування див. у прим. до № 1 — 17.

В 1857 р. Шевченко подарував цей малюнок Усковим (див. прим. до № 33).

В літературі відомий під назвою «Ніч у киргизькому степу з будинками» (Ів. Брик, Пам’ятки по Т. Шевченкові в родині Ускових, Львів, 1925, стор. 6).

Попередні місця збереження: власність Ускових, Н. І. Смоляк, ІТШ, ГКШ.


ДМШ, інв. № г — 270. /9/










Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . )



 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.