Опитування про проект правопису на сайті Ізборник                                        


Попередня     Головна     Наступна

ФОНОСТИЛІСТИКА (від грец. φωνή — звук, голос і стилістика) — розділ стилістики, що вивчає експресивні властивості звуків мови, засоби її милозвучності та явища поет, фонетики — звукопис, ритміку вірша, римотворення тощо (див. також Алітерація, Асонанс, Рима). До кола питань Ф. належить і з’ясування своєрідності фонематичного складу та ритмічних особливостей висловлення у різних стилях, аналіз інтонації як одного із засобів вираження змісту мовлення. Розділ Ф., який розглядає естетичну (евфонічну) й емоційну функції звукового складу мови, наз. фонікою.


Літ.: Ващенко В. С. Стиліст. явища в укр. мові, ч. 1. X., 1958; Чередниченко І. Г. Нариси з заг. стилістики сучас. укр. мови. К., 1962; Шиприкевич В. В. Питання фоностилістики. К., 1972; СУЛМ. Стилістика. К., 1973; Качуровський І. Фоніка. Мюнхен, 1984.


В. С. Колошник.Попередня     Головна     Наступна


Опитування сайту «Ізборник»:

Веб-опитування про проект правопису:   Українська національна комісія з питань правопису підготувала проект нової редакції Українського правопису, громадське обговорення якого триватиме до 15 вересня 2018 року. На розгляд громадськості були винесені нові правила передачі деяких власних і загальних назв, відмінювання, написання слів з великої букви, правопис іменників з числівником пів та ін. Ваші відповіді допоможуть оцінити суспільне ставлення до чинної мовної норми та запропонованих змін. Опитування )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.