Опитування про проект правопису на сайті Ізборник                                        


Попередня     Головна     Наступна

ПЛЕТЕНЕЦЬКИЙ Єлисей Хомич (1554, Львів 29.Х 1624, Київ) — церк. і культур. діяч України. Освіту здобув у братських школах Львова та Острога. З 1594 — архимандрит Пінського Лещинського монастиря, з 1599 — архимандрит Києво-Печерської лаври. В 1596 брав участь у православному соборі в Бресті. 1616 при Києво-Печерській лаврі заснував першу в Києві друкарню, де було видано з його передмовами та перекладами «Часослов» (1617), «Ангологіон» (1619) та ряд ін. книг шкільного та церк. призначення, писаних тогочасною укр. мовою. П. — організатор київ. літ.-вид. гуртка, куди входили Захарія Копистенський, Лаврентій Зизаній, Памво Беринда та ін.


Літ.: Махновець Л. Є. Укр. письменники. Біобібліогр. словник, т. 1. К., 1960; Білодід О. І., Харламов В. О. Просвітитель. «Україна», 1985, № 2.


О. І. Білодід.


Попередня     Головна     Наступна


Опитування сайту «Ізборник»:

Веб-опитування про проект правопису:   Українська національна комісія з питань правопису підготувала проект нової редакції Українського правопису, громадське обговорення якого триватиме до 15 вересня 2018 року. На розгляд громадськості були винесені нові правила передачі деяких власних і загальних назв, відмінювання, написання слів з великої букви, правопис іменників з числівником пів та ін. Ваші відповіді допоможуть оцінити суспільне ставлення до чинної мовної норми та запропонованих змін. Опитування )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.