Попередня     Головна     Наступна

ПЛЕТЕНЕЦЬКИЙ Єлисей Хомич (1554, Львів 29.Х 1624, Київ) — церк. і культур. діяч України. Освіту здобув у братських школах Львова та Острога. З 1594 — архимандрит Пінського Лещинського монастиря, з 1599 — архимандрит Києво-Печерської лаври. В 1596 брав участь у православному соборі в Бресті. 1616 при Києво-Печерській лаврі заснував першу в Києві друкарню, де було видано з його передмовами та перекладами «Часослов» (1617), «Ангологіон» (1619) та ряд ін. книг шкільного та церк. призначення, писаних тогочасною укр. мовою. П. — організатор київ. літ.-вид. гуртка, куди входили Захарія Копистенський, Лаврентій Зизаній, Памво Беринда та ін.


Літ.: Махновець Л. Є. Укр. письменники. Біобібліогр. словник, т. 1. К., 1960; Білодід О. І., Харламов В. О. Просвітитель. «Україна», 1985, № 2.


О. І. Білодід.


Попередня     Головна     Наступна


Опитування кафедри прикладної лінгвістики Львівської політехніки:

Анкета для вивчення суспільної думки щодо фемінних інновацій :   Опитування щодо доцільності функціонування в українському мовленні фемінативів (новітніх назв жінок за професією, родом діяльності, соціальним статусом тощо), переважно не зафіксованих у сучасних словниках. Допоможе виявити ставлення мовців до явища словотвірної фемінізації в сучасному українському мовленні та спрогнозувати подальшу долю назв у лексичній системі української мови. анкета )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.