Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


Попередня     Головна     Наступна





Авґустин ВОЛОШИН

СОЛОДКИЙ МІЙ НАРОДЕ!


Вже з перших вислідів голосовання бачив я щирі прояви Твоєї любові до тої великої Нації, з котрої Ти походиш. З великою утіхою, з невимовною радістю бачу, що Ти вже виробив у собі свідомість, що Ти не є вже тим пониженим рабом, тим нещасним рутеном, яким тебе колись з презирством прозивали чужі пани, але що Ти є сином великої Нації святого Володимира Великого і Ярослава Мудрого, що були першими основоположниками нашої рідної культури вже тоді, коли теперішні великі західні народи далеко були від того.

Твоя щира поведінка при виборах до першого Твойого сойму доказує Твою політичну зрілість, доказує, що Ти зумів у собі витворити не лиш велику національну свідомість, але і солідарність щирої любові один до одного, брата до брата, порозумів наші спільні інтереси.

В цьому нашому великому успіху я бачу повну ґаранцію того, що наша країна, хоч мала, але на свойому місці постояла, є на міжнародному полі запевнена і що минуться за неї великі міжнар[одні] спори. Тепер вже наша країна сконсолідована, і її чекає велика будучність.

Я в імені виборних Твоїх послів до твого першого сойму можу Тобі, любий мій народе, пообіцяти, що ми присвятимо всі наші сили для вибудування здорового політичного, господарського та культурного устрою нашої країни. Тоді з нашої країни зникне біда і зникне недовір’я, викликане всілякою міжпартійною боротьбою, і наша мала Карпатська Україна зможе експортувати багато духовного корму і для своїх братів, що живуть поза кордонами Рідної Землі.

З утіхою маю ще тут пригадати щиру співпрацю з нашими національними групами — з німцями, чехами і румунами, які кандидували на нашій спільній листі своїх заступників, а також на ту листу і голосували. З приємністю констатую також і те, що мадярська національна меншість в більшості пішла з нами. При зложенню кандидаційної листи ми запропонували місце і для їх заступника, але в останній хвилі — певно лиш на якийсь зовнішній диктат — відступили від того, але при виборах, разом і з жидівським населенням нашої країни, ішли з нами. При такій гармонійній співпраці могли ми осягнути в голосуванні такого прекрасного успіху — вище 90% всіх голосів. Любов за любов, щирість за щирість.

Особливо тішить мене те, що наша дорога була правильна, і ми тою дорогою ідемо далі, щоб вибудувати культурну, господарську і політичну самостійність для блага нашого народу, у згоді з нашими слов’янськими братами чехами і словаками у спільній федерації.







СОЛОДКИЙ МІЙ НАРОДЕ! Надруковано в Газ. "Нова Свобода". — 1939, ч. 32. — 14 лютого. Подається за першодруком.

Звернення А. Волошина до свого народу, викликане переконливою перемогою Українського національного об’єднання на виборах до Сойму Карпатської України 12 лютого 1939 р.










Попередня     Головна     Наступна


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . )



 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.