Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


Попередня     Головна     Наступна

ДО ВСЬОГО УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

Відозва уряду Карпатської України


Громадяни, українці та українки на рідних землях та в розсіянню сущі.

Центральна Національна Рада Карпатської України дня 10 лютого 1939 року звертається до всіх українців по цілому світі, де б вони не жили, щоб кожний та кожна з них зложили на діло розбудови держави нашої — Карпатської України — всенародний національний даток, який, по змозі, був би рівний 1/2 (пів відсоткові) річного заробітку кожного та був вплачений по можливості негайно.

Уряд Карпатської України наведений заклик Центральної Ради дня 10 лютого 1939 засвідчив та приєднав до нього свій голос.

Додатково до цього повідомляю, що національні датки треба засилати на адр.: Підкарпатський банк в Хусті, Карпатська Україна, Pidkarpatskyj bank, Chust, Karpatská Ukrajina, де був утворений біжучий рахунок під назвою "Народний фонд розбудови Карпатської України".

З листуванням та за ріжними інформаціями треба звертатись на адресу: п. Сергій Єфремов, рах. директор при президії правительства Карпатської України в Хусті, Sergij Jefremov, rach. direktor prezydii vlády Karpatskoji Ukrajiny v Chusti, якого я повірив веденням аґенди народного фонду розбудови Карпатської України.

Вірю, що великий та жертвенний Український Народ підтримає свою молоду Державу та одностайно відгукнеться на наш заклик.

Рівночасно прошу нашу українську, а також прихильну нашій справі іншу пресу цілого світу, заклик Карпат. України передрукувати і акцію нашу належно підтримати.

В Хусті, дня 17 лютого 1939.

Слава Україні!


Прем ‘єр-міністер Карпатської України:

Д-р Авґустин ВОЛОШИН, в. р.

ДО ВСЬОГО УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ. Відозва уряду Карпатської України. Надруковано в газ. "Нова Свобода". — 1939. — ч. 38. — 21 лютого.

Подається за першодруком.Попередня     Головна     Наступна


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . ) 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.