Уклінно просимо заповнити Опитування про фонему Е  


Попередня     Головна     Наступна





ВІД УПОРЯДНИКІВ


Монографія члена-кореспондента АН УРСР С. В. Юшкова «Нариси з історії виникнення і початкового розвитку феодалізму в Київській Русі», що була видана у Києві 1939 р., є яскравою історіографічною пам’яткою свого часу, цінним надбанням національної скарбниці наукових здобутків. Нині праця стала бібліографічним раритетом, недоступним широкій науковій громадськості. Як своєрідна хрестоматія знань з історії становлення та еволюції феодальних відносин у Київській державі, вона й сьогодні привертає увагу вчених, викладачів та студентів гуманітарних факультетів вузів, вчителів історії. Її перевидання зумовлюється, передусім, практичними потребами.

Текст монографії перевидається без якихось змін чи скорочень, з незначними редакторськими втручаннями відповідно до вимог сучасного правопису. Необхідні пояснення або доповнення до тексту подаються у квадратних дужках. Відповідні коментарі упорядників винесено в окрему рубрику. У тексті прокоментовані явища, терміни тощо позначаються суцільною нумерацією з «зірочкою». Зберігається прийнята автором форма цитування першоджерел. Бібліографічні описи джерел подано за сучасними вимогами.

Нарис про життя і творчість вченого написав кандидат історичних наук В. М. Ричка.

Коментарі до монографії підготували В. М. Ричка (розділи 1—3) та О. П. Толочко (розділи 4 — 6). Покажчик власних імен склала В. М. Матях.

Упорядники висловлюють щиру подяку за допомогу у підготовці книги до видання дочці С. В. Юшкова — Євгенії Серафимівні Юшковій.















Попередня     Головна     Наступна


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . )



 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.