Опитування про фонему Е на сайті Ізборник  


[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1963. — Т. 10: Живопис, графіка 1857-1861.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
53. Автопортрет з бородою. Папір, офорт 16,9 × 12,5; 22 × 16; (42,6 × 31). [Пб.]. [Н. п. 4.IV] 1860.

Зліва внизу під портретом травленим штрихом авторський підпис і дата: Т. Шевченко. 1860. Внизу на аркуші коричневим олівцем авторський дарчий напис: Н. Я. Макарову на память Т. Шевченко 1860 квитня 12.

Офорт виконано за фотографією, про яку Шевченко писав у щоденнику 30.III 1858 p.: «Заказал фотографический портрет в шапке и тулупе для М. А. Дороховой» (див. т. V, стор. 165).

У фондах ДМШ зберігається аналогічний відтиск цього ж офорта з авторським дарчим написом: Александри Михайловни Кулишъ Вомисто крашанки напамять Т. Шевченко (інв. № г — 867), що й послужило підставою для обмеження кінцевої дати виконання портрета великодним святом, яке у 1860 р. було 4 квітня.

Попередні місця збереження даного примірника: власність М. Я. Макарова, ЧМТ — № 461, ЧІМ, ГКШ.

Відтиск цього офорта з дарчим написом О. М. Куліш 1939 р. експонувався на Республіканській ювілейній шевченківській виставці в Києві (Каталог, № 280).


ДМШ, інв. № г — 678.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . )
Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.