Опитування про проект правопису на сайті Ізборник                                        


[М. Грушевський. Історія України-Руси. Том I. Розділ IX.]

Попередня     ТОМ I     Наступна

ТОМ I

Розділ IX. Закінченнє будови Руської держави; часи Володимира Великого
Святославичі:


Лїтописна традиція про війну Ярополка і Олега, її причини, становище Володимира і лєґенда про Рогнїдь, війна з Полоцком, конфлїкт з Ярополком, лїтописне оповіданнє про похід Володимира на Ярополка, оповіданнє Якимівської лїтописи і новійші проби освітлення сеї війни.
Відбудованнє держави:


Лїтописнї звістки про Володимирові походи, війна з Вятичами, Радимичами й Болгарами; склад Володимирової держави і удїли синів. Справа західнїх земель: прилученнє Забужа, справа приналежности західньої України до Польщі і Чехії, вартість лїтописної традицїї, західнї границї Володимирової держави, русько-польські й иньші західнї відносини. Боротьба з Печенїгами.
Христіанїзація Руської держави:


Русько-візантийські відносини, союз, иапруженнє і похід на Херсонес, капітуляція Візантиї і шлюб Володимира; охрещеннє Володимира, його час і обставини.


Лїтописна повість про охрещеннє, її комбінативний характер, останки поетичних оброблень історії Володимирового шлюбу, полїтичні мотиви шлюбу й охрещення; заходи варварських володарів коло візантийського двору; лєґенда про коронацію Володимира; історичні доводи.


Охрещеннє Руси: його полїтичне значіннє, християнство на Руси перед Володимиром; Варяги-християне, заходи Володимира коло христіанїзації; охрещеннє Киян, розповсюдженнє християнства; християнство на провінції.
Справи другої половини Володимирового князювання:


Орґанїзація церкви, питаннє про першого митрополїта, про місце митрополїї, час її засновання; епископські катедри; дотація церкви.


Иньші культурні заходи Володимира, візантійська штука, освіта, школи, монета. Значіннє звороту Володимира до Візантиї, ретроспективні оцїнки візаитийських впливів.


Иньші справи другої половини Володимирового князювання: переведеннє династичного звязку, праводавство, зближенне до громади — пири, загранична полїтика; боротьба з синами.


Смерть Володимира і канонїзація, полїтичне й культурне значіннє Володимирового князювання, книжна і народня традиція про нього, Володимир в билинах.Попередня     ТОМ I     Наступна

[М. Грушевський. Історія України-Руси. Том I. Розділ IX.]


Опитування сайту «Ізборник»:

Веб-опитування про проект правопису:   Українська національна комісія з питань правопису підготувала проект нової редакції Українського правопису, громадське обговорення якого триватиме до 15 вересня 2018 року. На розгляд громадськості були винесені нові правила передачі деяких власних і загальних назв, відмінювання, написання слів з великої букви, правопис іменників з числівником пів та ін. Ваші відповіді допоможуть оцінити суспільне ставлення до чинної мовної норми та запропонованих змін. Опитування )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.